Zadowolenie Klienta jest naszym priorytetem
zadowolony

SZLAMOWANIE KOMINÓW - CZELADŹ

Właściwie działający komin jest przede wszystkim stabilny i szczelny. Poprawę szczelności można uzyskać dzięki szlamowaniu, które polega na odśrodkowym nanoszeniu masy uszczelniającej na ściany komina. Metodę tę porównuje się często do tynkowania komina od wewnątrz. Tworzywa silikatowe wykorzystywane przez nas podczas szlamowania są odporne na działanie wysokiej temperatury, szkodliwych substancji chemicznych powstających podczas spalania, a także ścieranie.

Przygotowanie do szlamowania

Przed rozpoczęciem szlamowania trzeba usunąć z wnętrza komina większe zanieczyszczenia (cegły, gruz, sadzę, elementy zaprawy). Często niezbędne okazuje się też mechaniczne czyszczenie komina, czyli gracowanie komina. Chwilę przed rozpoczęciem prac renowacyjnych otwory kominowe muszą zostać odpowiednio zabezpieczone przed wypłynięciem masy na zewnątrz. Następnie całą konstrukcję należy zwilżyć przy użyciu czystej wody. Po czyszczeniu komina konieczne jest przeprowadzenie dokładnej kontroli i ewentualnych korekt dla uzyskania odpowiedniego prześwitu w kanale kominowym.

Niezbędne warunki i korzyści szlamowania

Uszczelnianie komina powinno być wykonywane w temperaturze powyżej 3°C. Cały system może być oddany do użytku po ok. 24 godzinach, jednak ostateczny czas zależy od temperatury otoczenia.
Jesteśmy w stanie przeprowadzić szlamowanie komina w każdym przewodzie, zwłaszcza tam, gdzie nie ma możliwości lub bardzo trudne jest włożenie wkładu. Wykorzystanie tej metody nie prowadzi do zmniejszania średnicy konstrukcji, a po wyschnięciu masa tworzy powierzchnię twardą jak skała.