Jaki zakres usług oferują zakłady kominiarskie?

Jaki zakres usług oferują zakłady kominiarskie?

W dzisiejszych czasach zakłady kominiarskie świadczą szeroki zakres usług, dalece wybiegający ponad samo czyszczenie i przegląd przewodów kominowych. Co znajduje się w ofercie tego typu firm? Sprawdźcie!

Frezowanie kominów

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o frezowaniu. Ta metoda jest stosowana najczęściej w przypadku nieszczelności przewodu kominowego. Sprawdza się ono również doskonale, gdy dochodzi do pojawienia się wykwitów, problemów z rozpalaniem lub przy nadmiernym odkładaniu się sadzy.

Frezowanie polega poszerzeniu średnicy przewodu kominowego i jest przeprowadzane bezinwazyjnie. Dużą jej zaletą jest fakt, że podczas prac nie dochodzi do zabrudzenia w częściach mieszkalnych domu. Jest to rozwiązanie szybkie, skuteczne i znacznie tańsze, niż budowa nowego komina.

Gracowanie kominów

Gracowanie to nic innego, jak zaawansowana metoda czyszczenia przewodu kominowego, dzięki której skutecznie usuwa się z niego sadzę i smołę. Niestety nieprawidłowe palenie w piecu przynosi wiele szkodliwych konsekwencji, a jedną z nich jest właśnie powstawanie lepkiego osadu na ściankach przewodów, który ciężko usunąć przy klasycznym czyszczeniu. W ostatecznym rozrachunku tego typu niedopatrzenie może doprowadzić nawet do niedrożności komina, zatem w takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie gracowania.

Szlamowanie kominów

Szlamowanie z kolei to zabieg uszczelniania przewodów, który zapewnia stabilność całemu kominowi. Polega na wewnętrznym tynkowaniu ścian konstrukcji, niemniej do tego celu wykorzystuje się specjalistyczny zaprawę, która jest odporna na bardzo wysokie temperatury, a także na ścieranie. Szlamowanie kominów najczęściej jest poprzedzone gracowaniem, gdyż do jego wykonania cały przewód musi być dokładnie oczyszczony. W przeciwnym wypadku zabieg będzie nieefektywny.

Pozostała oferta

Poza wyżej wymienionymi usługami, zakłady kamieniarskie oferują również szeroko rozumiane naprawy kominów, które często trzeba wykonać w przypadku zastosowania niewłaściwych materiałów do ich budowy. Najczęściej ma to miejsce, kiedy prace były wykonywane przez niedoświadczone osoby. Wtedy mogą pojawić się błędy przy zabezpieczaniu przewodów, czy też nieprawidłowości przy podłączaniu kotłów.

 

Jeśli Wy również znaleźliście się w takiej sytuacji, a Wasz komin wymaga pilnej interwencji, zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi konsultantami. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i zaproponują najkorzystniejsze warunki współpracy.

Posted on