Zadowolenie Klienta jest naszym priorytetem
zadowolony

Ankrowanie budynków

Ściany budynku mają rysy i pęknięcia lub ulegają wychyleniu? W takich wypadkach najczęściej nie ma potrzeby burzenia murów i zaczynania od fundamentów! Zazwyczaj wystarczy ankrowanie budynku – to jedna z najskuteczniejszych metod zabezpieczenia obiektów przed szkodami. Polega na zastosowaniu odpowiednich kotew i ściągów, które zespalają ściany i zapewniają stabilność podstawowej konstrukcji architektonicznej.
W regionie śląskim (m.in. w Sosnowcu, Będzinie i Czeladzi) sporo budynków narażonych jest na zniszczenia z powodu szkód górniczych. Oprócz głębokich wykopów kopalnianych na ściany domów wpływ mają także warunki termiczne (w tym nieprawidłowa termoregulacja obiektów), układ terenu i lokalizacja (chodzi szczególnie o budynki przy ruchliwych ulicach, których sąsiedztwo naraża ściany na nieustanne drżenia i wstrząsy). Firma Komfrez wykonuje szybką analizę szkód i zapewnia sprawną procedurę ankrowania, która przedłuży życie domu.

Etapy zabezpieczenia obiektów przed szkodami

Standardowe zabezpieczenie obiektów przed szkodami obejmuje kilka podstawowych etapów pracy:

  • wykonanie bruzd i otworów w ścianach,
  • założenie ściągów,
  • okrycie ściągów odpowiednimi konstrukcjami ochronnymi (blachy, bloki oporowe),
  • zamurowanie otworów i wykonanych bruzd.

    Korzyści z ankrowania

    Renowacja metodą ankrowania sprawia, że dany budynek zyskuje właściwą bazę przed dociepleniem, zmianą elewacji czy planowaną naprawą komina. Odpowiednio wykonane ankrowanie daje gwarancję wieloletniego zabezpieczenia budynku przed postępującymi procesami osiadania lub przemieszczania się murów.