Zadowolenie Klienta jest naszym priorytetem

Frezowanie kominów

Zdobywające coraz większą popularność frezowanie komina jest nieinwazyjnym rozwiązaniem, przy którym nie ma konieczności rozkuwania całej jego konstrukcji w celu zainstalowania wkładu. Dzięki temu możliwe jest znaczące obniżenie kosztów naprawy. W naszej pracy wykorzystujemy wiertnicę z koronkami diamentowymi, która pozwalają na precyzyjne uzyskanie przekroju komina do zamontowania wkładów kominowych stalowych lub ceramicznych w zakresie średnic 150 - 300mm.

frezowanie
frezowanie

Należy pamiętać o tym, że frezowanie kominów, a także ich wszelkie naprawy muszą być koniecznie przeprowadzane przez profesjonalistów. Jest to wymóg, który definiowany jest przez Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych. Montaż systemów kominowych także musi być wykonywany przez ludzi, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty.

Tę szczególną metodę rozwiercania komina stosuje się kiedy:

  • Stwierdzona zostanie nieszczelność komina wewnątrz budynku mieszkalnego, np. przenikanie dymu do pomieszczeń.
  • Zauważymy nadmierne odkładanie się sadzy wewnątrz komina.
  • Kondensat zacznie przenikać przez ścianę komina, pojawią się wykwity na ścianie..
  • Przekrój komina jest zbyt mały, aby zastosować piec (słaby ciąg komina).
  • Zauważymy dym wychodzący z pieca przy otwieraniu drzwiczek, problemy z rozpalaniem.
  • Stwierdzona zostanie nieszczelność wewnętrznych przegród komina wielokanałowego.
  • Dym lub czad zaczną przedostawać się do wnętrz pomieszczeń przez kratki wentylacyjne.

Wykonujemy poszczególne czynności korzystając ze specjalistycznych frezów kominowych. Narzędzia te działają od wewnątrz, usuwają zbędne warstwy gruzu oraz inne niepożądane elementy, które mogą wpłynąć na niedrożność całego układu. Jest to znakomity i coraz popularniejszy sposób na skuteczną rekonstrukcję systemu. Rozwiercenie pozwala na powiększenie średnicy konstrukcji, a więc na zwiększenie jego prześwitu. To również metoda, którą poleca się do przystosowania systemu między innymi do opalania go za pomocą pieca stałopalnego.